20 حقیقت در مورد عنصر شیمیایی نقره

نقره فلزی گرانبها است که از زمان های قدیم شناخته شده است. اما عنصر نقره امروزه کاربردهای بسیار بیشتری دارد تا صرفاً تزئین یا به عنوان نوعی مبادله پولی.

1. کلمه نقره از کلمه انگلوساکسون seolfor گرفته شده است. هیچ کلمه ای وجود ندارد که با کلمه انگلیسی silver هم قافیه باشد. این یک عنصر فلزی واسطه با نماد Ag، عدد اتمی 47 و وزن اتمی 107.8682 است در این میان نگاهی به نقاشی با رنگ روغن داشته باشیم.

2. نقره از دوران باستان شناخته شده است. این یکی از پنج فلز اولی بود که کشف شد. بشر در 3000 سال قبل از میلاد یاد گرفت نقره را از سرب جدا کند. اشیای نقره ای پیدا شده اند که قدمت آنها به 4000 سال قبل از میلاد می رسد. اعتقاد بر این است که این عنصر در حدود 5000 سال قبل از میلاد کشف شده است.

3. نماد شیمیایی نقره، Ag، از کلمه لاتین نقره، argentum می آید، که به نوبه خود از کلمه سانسکی argunas به معنای درخشش گرفته شده است.

4. کلمات “نقره” و “پول” حداقل در 14 زبان یکسان است.

5. سکه های ضرب شده در ایالات متحده قبل از سال 1965 از حدود 90 درصد نقره تشکیل شده است. کندی نیم دلار ضرب شده در ایالات متحده بین سالهای 1965 تا 1969 حاوی 40 درصد نقره بود.

6. قیمت نقره در حال حاضر کمتر از طلا است و بر اساس تقاضا، کشف منابع و ابداع روشهای جداسازی فلز از سایر عناصر متفاوت است. در مصر باستان و کشورهای اروپایی قرون وسطی، نقره ارزش بیشتری نسبت به طلا داشت.

7. منبع اصلی نقره امروزه دنیای جدید است. مکزیک بزرگترین تولید کننده است و پس از آن پرو. ایالات متحده، کانادا، روسیه و استرالیا نیز نقره تولید می کنند. حدود دو سوم نقره ای که امروزه به دست می آید محصول جانبی استخراج مس، سرب و روی است.

معدن نقره در گواناخواتو، مکزیک
معادن نقره در مکزیک، مانند معدنی که اکنون متروکه شده است، بیش از یک سوم نقره ارسال شده از دنیای جدید را به اسپانیا در قرن هجدهم ارائه کرد. دنی لیمن / گتی ایماژ
شیمی نقره
8. عدد اتمی نقره 47 با وزن اتمی 107.8682 است.

9. نقره در اکسیژن و آب پایدار است، اما در هوا به دلیل واکنش با ترکیبات گوگردی کدر می شود و یک لایه سولفید سیاه ایجاد می کند در این میان نگاهی به نقره فروشی اصفهان داشته باشیم.

10. نقره می تواند در حالت بومی خود وجود داشته باشد. به عبارت دیگر، قطعات یا کریستال های نقره خالص در طبیعت وجود دارند. نقره همچنین به عنوان یک آلیاژ طبیعی با طلا که الکتروم نامیده می شود وجود دارد. نقره معمولا در سنگ معدن مس، سرب و روی وجود دارد.

11. فلز نقره برای انسان سمی نیست. در واقع می توان از آن به عنوان تزیین غذا استفاده کرد. با این حال، بیشتر نمک های نقره سمی هستند. نقره میکروب کش است، به این معنی که باکتری ها و سایر موجودات پایین تر را از بین می برد.

12. نقره بهترین رسانای الکتریکی عناصر است. از آن به عنوان استانداردی استفاده می شود که سایر هادی ها با آن اندازه گیری می شوند. در مقیاس 0 تا 100، نقره از نظر هدایت الکتریکی در رتبه 100 قرار دارد. مس در رتبه 97 و طلا در رتبه 76 قرار دارند.

13. فقط طلا انعطاف پذیرتر از نقره است. یک اونس نقره را می توان در سیمی به طول 8000 فوت کشید در این میان نگاهی به نگهداری زیتون برای مدت طولانی داشته باشیم.

14. رایج ترین شکل نقره نقره استرلینگ است. نقره استرلینگ از 92.5 درصد نقره تشکیل شده است و تعادل آن از سایر فلزات، معمولاً مس، تشکیل شده است.

15. یک دانه نقره (حدود 65 میلی گرم) را می توان به ورقه ای فشار داد که 150 برابر نازکتر از متوسط ورق کاغذ است.

16. نقره بهترین رسانای حرارتی هر فلزی است. خطوطی که در شیشه عقب خودرو می بینید از نقره ساخته شده است که برای یخ زدایی یخ در زمستان استفاده می شود.

17. برخی از ترکیبات نقره به شدت انفجاری هستند. به عنوان مثال می توان به فولمینات نقره، آزید نقره، اکسید نقره (II)، آمید نقره، استیلید نقره، و اگزالات نقره اشاره کرد. اینها ترکیباتی هستند که در آنها نقره با نیتروژن یا اکسیژن پیوند ایجاد می کند. اگرچه گرما، خشک شدن یا فشار اغلب باعث شعله ور شدن این ترکیبات می شود، اما گاهی اوقات تنها چیزی که لازم است قرار گرفتن در معرض نور است. آنها حتی ممکن است خود به خود منفجر شوند در این میان نگاهی به نگهداری طلا در فویل آلومینیوم داشته باشیم.

18. موارد استفاده از فلز نقره شامل ارز، ظروف نقره، جواهرات و دندانپزشکی است. خواص ضد میکروبی آن آن را برای تهویه مطبوع و تصفیه آب مفید می کند. از آن برای ساخت پوشش های آینه، برای کاربردهای انرژی خورشیدی، در الکترونیک و برای عکاسی استفاده می شود.

19. نقره فوق العاده براق است. این عنصر منعکس کننده ترین عنصر است که آن را در آینه ها، تلسکوپ ها، میکروسکوپ ها و سلول های خورشیدی مفید می کند. نقره صیقلی 95 درصد از طیف نور مرئی را منعکس می کند. با این حال، نقره بازتاب دهنده ضعیف نور فرابنفش است.

20. از ترکیب یدید نقره برای باروری ابرها برای ایجاد باران و تلاش برای کنترل طوفان ها از ابرها استفاده شده است.

  • منابع:
  1. 20 Facts About the Chemical Element Silver
  • تبلیغات:
  1. مناظره دو رقیب سرسخت در کشور برزیل با توهین شروع شد!
  2. استفاده از مواد پلی اتیلن در پخت بیسکوییت ساقه طلایی!
  3. کت از شما در برابر سرما محافظت میکند
  4. به فرزندانتان یاد بدهید چگونه کت بپوشند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.